Bielanki

Bielanki – to tradycyjna nazwa liturgicznej służby dziewcząt. Patronką i wzorem do naśladowania dla dziewczynek jest Maryja Niepokalana.

Dziewczęta posługują w czasie procesji eucharystycznych, a także w czasie Mszy Świętych (niedziela godz. 11:30) – przynoszą w procesji dary do ołtarza i podają intencje modlitwy powszechnej. Służba dziewcząt w czasie Mszy św. wyraża piękno Kościoła, w którym dla każdego jest miejsce.

Spotkania formacyjne odbywają się w II i IV niedzielę miesiąca o godz. 10:00.

Bycie bielanką to nie tylko wspólna modlitwa, ale również miło spędzony czas, zabawa
i możliwość zawiązania wspaniałych przyjaźni.

Opiekę nad bielankami pełnią Karolina Hryciuk i ks. Marcin Bodziak.

Zapraszamy chętne dziewczynki do grona bielanek.

Zapraszamy dziewczynki, które niedawno przyjęły Pierwszą Komunię Św. a teraz pragną służyć Panu Jezusowi w Eucharystii. Rodziców tych dzieci prosimy o kontakt z odpowiedzialną Karoliną Hryciuk lub księdzem Marcinem po Mszy św. o godz. 11.30 w zakrystii.