Ministranci

Z łacińskiego ministrare oznacza służyć. Służba przy ołtarzu jest więc naszym powołaniem. W czasie Mszy Świętej usługujemy Panu Bogu, kapłanowi i ludziom: dzwonimy dzwonkami, aby wszyscy mogli uklęknąć albo wstać, trzymamy patenę, aby nawet okruszek Ciała Pana Jezusa nie spadł na podłogę itd. Przez służbę przy ołtarzu pragniemy wrastać w miłości do Pana Boga i bliźniego.

Mamy też spotkania formacyjne i wyjazdy, które pozwalają na integrację grupy i poznawanie naszej pięknej Ojczyzny z jej chrześcijańskim bogactwem. Mamy zatem czas na wspólną zabawę, modlitwę i pracę.

Chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów zapraszamy w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 11.30 do zakrystii. Spotkania formacyjne odbywają się w soboty o godz. 10.00 w sali obok kancelarii.

Ministrantami opiekują się ks. Marcin Bodziak i Grzegorz Szczepankiewicz

Króluj nam Chryste!